Dj na wesele cena czyli jak nie dać się zwariować

Na etapie poszukiwań Dj-a na wesele cena pewnie interesuje Cię najbardziej. A właściwie zastanawiasz się pewnie ile wydać aby otrzymać usługę na odpowiednim poziomie lecz przy okazji nie zbankrutować.

W sieci znajdziesz mnóstwo ofert różnych DJ-ów cena tych usług może wiele nam powiedzieć o ich jakości. Ale! Nie kierujmy się zasadą „Im droższy tym lepszy”. Weźmy też pod uwagę, że czasem najtańsza oferta może się nie opłacić.

Spójrzmy zatem co może wpłynąć na cenę usługi.

Sprzęt nagłośnieniowy

Odpowiednie profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie to niestety droga zabawa. Same zestaw nagłośnieniowy to wydatek rzędu 9-12 tysięcy złotych. Oczywiście można taniej ale tani sprzęt ani nie gra ani nie wygląda najlepiej… Co widać na załączonym obrazku

Dj na wesele cena

Jak ocenić sprzęt?

Zdaję sobie sprawę, że osobie, która nie interesuje się sprzętem audio trudno ocenić jakość danego sprzętu. Oczywiście najlepiej było by posłuchać jak dany sprzęt brzmi. Niestety czasem jest to niewykonalne. Przyjmijmy zatem kilka kryteriów, które pozwolą każdemu ocenić czy  dany sprzęt oferowany przez DJ-a jest wart swojej ceny bez wychodzenia z domu!

1. Kryterium wizualne- dobry sprzęt dobrze wygląda.

Każdy szanujący się producent dba o design. Tani chińscy quasi producenci oszczędzają na czym się da. Dlatego wygląd może sporo nam powiedzieć o jakości sprzętu. Ale! Pamiętajmy kolumna głośnikowa ma za zadanie grać! I tylko tyle! Poważny sprzęt audio pełni tylko funkcję audio. To nie jest miks głośnika świateł i łyżworolek..

 

2. Im cięższy tym lepszy? 

Stara zasada mówi „Jeśli coś jest ciężkie to znaczy, że jest dobre”. I trochę jest w tym racji ale trzeba pamiętać, że dziś wszystko staje się coraz mniejsze a materiały coraz lżejsze i wytrzymalsze. Zasada ta coraz mniej sprawdza się w przypadku zestawów głośnikowych. Ale! Gdy mikrofon, nadajnik do mikrofonu lub kontroler DJ-ski albo jakiekolwiek małe urządzenie audio jest ciężkie to możemy przyjąć, że jest to dobre urządzenie. Tak ta zasada ma dużo wad korzystajcie z niej w ostateczności! 😀

3. Markowe urządzenia

Warto wybrać profesjonalne markowe urządzenia do obsługi Waszego wesela. Tylko takie firmy mają odpowiednie zaplecze techniczne do produkcji i testów urządzeń. I w związku z tym oferują bardzo dobra jakość dźwięku. Dlatego zaufajcie znanym markom, które są na rynku od lat.

4. Moc wyrażona w RMS

Nie bójcie się jeśli moc nagłośnienia jest bardzo duża- zawsze można ściszyć. Niestety słabego sprzętu nie można podgłośnić. Duży może więcej. Gdy sprzęt jest za słaby niestety przy pewnej głośności zacznie nieprzyjemnie „trzeszczeć” a to nie wpłynie pozytywnie na odbiór muzyki. Żeby sprawdzać sprzęt pod tym kątem zawsze patrzcie na moc wyrażoną w rubryce moc RMS czyli moc ciągła -rzeczywista. Moc Max czy Peak świadczy tylko o tym ile mocy może wygenerować kolumna zanim ulegnie zniszczeniu. Ten parametr nic nam nie mówi i producenci często podają wyssane z palca wartości i czasem może się wydawać, że małe głośniczki komputerowe grają głośniej niż zawodowy sprzęt audio.

Podsumowując jeśli DJ ma ładnie wyglądające, w miarę cięzkie markowe urządzenia duzej mocy zapewnią krystalicznie czysty dźwięk. A za to warto zapłacić. Można przejść do kolejnego punktu.

Sprzęt Oświetleniowy

Tu sprawa będzie prosta. Oświetlenie widać dobrze na zdjęciach. Jeżeli podoba Ci się wizualnie to dobrze. I w sumie tyle trzeba wiedzieć. ALE! Co jest jeszcze ważne? *Dla dociekliwych.

1. Moc urządzeń 

Im mocniejsze tym lepsze i kropka. Jak będzie za jasno zawsze można przyciemnić.  Natomiast jeżeli mamy małe urządzenie oświetleniowe z małą mocą niestety jaśniej nie zaświeci i zwyczajnie może brakować światła na parkiecie. 

Sterownik DMX Martin Onyx M-Touch

 2. Sterownik DMX

Oświetlenie może działać w trybach Auto, Aktywowane Dźwiękiem, manualnie lub może być sterowane sterownikiem DMX. Czyli tłumacząc z polskiego na nasze. 

a) Tryb auto- jest jak tryb demo pokazuje wszystkie funkcje w losowej kolejności. Świeci wszystkimi kolorami bez ładu i składu tak tylko żeby pokazać, że potrafi. Ruchome urządzenia kręcą się w każdą stronę rażąc i obsługę i gości co jakiś czas.

b) Aktywowane dźwiękiem- jak powyżej tylko że szybciej i niby do dźwięku. Ale jakiego? nie wiadomo przełączenie barw może spowodować wszystko: muzyka, głos wodzireja a nawet jak cioci upadnie widelec. Dwa powyższe tryby mogą prowadzić do nadmiernego przebodźcowania co może powodować rozdrażnienie i chaos świetlny.

c) Tryb manualny- urządzenia świecą… i tyle jeśli chcemy coś zmienić musimy podejść do urządzenia (lub urządzeń) i ustawić na nowo co trwa długo i impreza zyskuje na dynamice. Ten tryb jest dobry do dekoracji światłem ale nie do oświetlenia dynamicznego.

c) Sterownik DMX i tu obojętnie jaki by nie był będzie to lepsza opcja niż trzy powyższe. Dzięki sterownikom możemy sterować oświetleniem. Możliwości jest nieskończoność a dobry operator jest w stanie dzięki oświetleniu sprawić, że impreza nabiera klimatu odpowiedniego do sytuacji. Dzięki temu wesele zyskuje na dynamice można też stworzyć określony nastrój dzięki synchronizacji oświetlenia z muzyką lub sytuacją.

 

3. Dobry operator

Nie ma póki co idealnego urządzenia oświetleniowego, które nie wymagało by pracy człowieka. Dlatego warto spytać Dj-a czy sami wybierali urządzenia, czy znają się na programowaniu oświetlenia. Dzięki temu będą mogli perfekcyjnie dopasować oświetlenie do sali czy nastroju. 

Doświadczenie

Im dłużej ktoś jest na rynku tym niestety droższe będą jego usługi. Firmy lub osoby, które wchodzą na rynek zazwyczaj oferują lepszą cenę ale coś za coś. Niestety osoby wybór osoby bez doświadczenia może opłacać się tylko pozornie lecz jeśli goście będą niezadowoleni z pracy naszego początkującego DJ-a Wasze wesele będzie do końca życia źle wspominane przez Waszych przyjaciół i rodzinę co może się nieco odbić na Waszych relacjach społecznych. Wybierając doświadczonego DJ-a będziemy coś czego początkujący jeszcze nie mają- opinię innych osób w social mediach. O czym w następnym punkcie.

DJ na wesele opinie – tylko pozytywne

W dobie Internetu każdy DJ i Wodzirej powinien posiadać swoją stronę internetową, czy fanpage na FB. Tam poznasz opinie o DJ-u i wyrobisz sobie własne zdanie który DJ to najlepszy DJ dla Ciebie.
5 na 5 gwiazdek to dobry znak. Ale bądź czujny i po przeczytaniu opinii nie podpisuj od razu umowy. Najlepiej umów się z DJ i Wodzirejem na spotkanie i skonfrontuj opinie przeczytane w Internecie ze swoim osobistym wrażeniem jakie DJ czy Wodzirej wywarł na Tobie podczas spotkania. Bądź czujny sprawdź czy opinie nie są wystawiane zbyt szybko po sobie i czy większość osób opiniujących to nie bliska rodzina DJ-a

 

DJ na wesele cena a podatki

Weźmy pod uwagę, że cena DJ na wesela jest zależna też od tego czy wybrali Państwo Firmę czy osobę prywatną. Różnica jest prosta: Firma odprowadza podatki oraz płaci ZUS osoba prywatna w 99% przypadków tego nie robi.

Czy to w ogóle ważne? Nie chcielibyśmy żeby ktoś nas okradał więc czemu pomagamy okradać Państwo? A Państwo to my. Z podatków buduje się drogi, szkoły itp. Więc prędzej czy później podatki nam się zwracają dzięki nim możemy jeździć do pracy, posłać dzieci do szkoły czy leczyć się w szpitalach. Wiem pod tym względem nasze Państwo nie jest idealne ale może było by lepiej gdybyśmy wszyscy płacili podatki tak jak należy? Poza tym coraz częściej słyszy się o kontrolach wesel z Urzędu Skarbowego.

Lepiej w takich przypadkach nie narażać się na nieprzyjemności ze strony tego organu. Poza tym firma to większe bezpieczeństwo. Z łatwością sprawdzimy w CEIDG ile lat ktoś funkcjonuje na rynku czy ma długi i czy jest godny zaufania. Dodatkowo firma powinna wystawić nam umowę a umowa to bardzo ważny dokument, który daje nam czarno na białym jakie usługi i w jakim czasie zostaną wykonane i możemy je egzekwować. 

DJ na wesela cena a czas pracy

Wbrew pozorom czas pracy nie jest najdroższy w pracy DJ-a. Każdy DJ liczy się, że zabawa będzie trwać do godziny 3-4 rano. Jeżeli by wyceniać pracę DJ na „sucho” czyli bez sprzętu i innych czynników to waha się to od 100-300 zł na godzinę. Także skracając długość wesela możemy zyskać lecz niewiele.

Dodatki

Ciężki dym na wesele, wytwornica baniek czy dodatkowe oświetlenie lub napis LOVE mają bez wątpienia największy wpływ na cenę DJ-a na wesele. Lecz wystrój i atmosfera wesela lub zdjęcia z niego mogą być warte każdych pieniędzy dzięki tym paru dodatkom.

 

DJ na wesela cena – widełki 

Tu rozpiętość jest ogromna i o ile wszystkie powyższe punkty są spełnione to za taką profesjonalną usługę podkreślam PROFESJONALNĄ ceny mogą oscylować od:

3000-4000 tysięcy złotych jeśli natomiast zdecydujemy się na usługi dodatkowe to liczmy się z wydatkiem od 5000 zł w górę.
I jest to uczciwa cena zważając na ilość/jakość usług i sprzętu jaki otrzymujemy. Owszem możemy wynająć amatora za nawet i 500 zł-1000zł  lecz pamiętajmy, że wesela nie są imprezami non profit. Wesela bardzo często się zwracają. Tak na prawdę oszczędność może przynieść odwrotny skutek do założonego.

Oszczędny dwa razy traci! A nierozsądny trzy!

Wasi goście gdy rozdajecie zaproszenia często pytają ilu będzie gości? Ile za talerzyk, za fotografa, za DJ-a? I tu odbywa się skomplikowany proces myślowy zwany „Liczę ile włożyć Wam do koperty„.

 Jeśli goście zauważą, że wesele jest mega oszczędne, a DJ będzie grał swoje pierwsze wesele w życiu na sprzęcie z bazaru. Goście nie będą zbyt chojni. A może nawet wizja kiepskiej zabawy zniechęci gości na tyle, że w ogóle nie przyjdą.

Wybierz profesjonalistę nie pożałujesz

Co innego jak wybierzecie profesjonalistę z doświadczeniem, który ma świetne opinie wśród młodszych i starszych weselników. Dodatkowo zaoferuje pięknie brzmiący zestaw nagłośnieniowy dzięki goście usłyszą swoje ulubione utwory w lepszej jakości niż w domu czy samochodzie. A jak jeszcze będziemy mieć do tego piękne światło, które podkręci atmosferę zabawy i wodzirej będzie miał super charyzmę. To nie wiem jak Wam ale mi nogi same rwą się do tańca i takiej imprezy wprost nie mogę się doczekać i dałbym wieeele, żeby tam się znaleźć. 

Dlatego nie traktujmy naszych wesel po macoszemu. Zorganizujmy je z największą troską i starannością. Myślmy o tym, żeby zapewnić naszym gościom jak najlepszą rozrywkę a wydane pieniądze na pewno nam się zwrócą. Lecz pamiętajmy sprawdźmy czy DJ jest wart pieniędzy, które oferuje i szukając DJ-a na wesele cena niech będzie adekwatna do jakości. 

 DJ na wesela cena którego jest adekwatna do jakości usług. Gdzie szukać? 

Zapraszamy do kontaktu.

Odwiedź też nasze social media:

wwww.facebook.com/TworzymyImprezy

www.instagram.com/TworzymyImprezy