Wesela 2021 maj – nowe obostrzenia.

Wesela 2021 maj będzie nasz! Po dzisiejszej konferencji jestem pełen optymizmu. Albowiem od 15 maja będzie można organizować wesela do 25 osób na zewnątrz. Restauracje z tego co wynika ze strony ministerstwa nie będą obsługiwać gości wewnątrz budynków.
Natomiast już od 29 maja będzie można organizować wesela do 50 osób wewnątrz budynków. Dość enigmatycznie został potraktowany temat wesel w maju 2021 na zewnątrz po 29 maja. Czy zatem na zewnątrz nie będzie obowiązywał limit osób? Osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki mają być ponoć traktowane z pewnymi przywilejami. Także całkiem możliwe, że organizatorzy mniejszych wesel w 2021 w maju nie będą musieli rezygnować z zapraszania gości. Pod warunkiem, że starsza cześć rodziny będzie już zaszczepiona. Reasumując znamy już pewne konkrety ale bez odpowiedzi pozostaje kwestia wesel na zewnątrz po 29 maja. A to właśnie im bliżej czerwca tym bardziej pogoda zachęca do organizowania wesel na dworze wystarczy tylko porządny namiot imprezowy.

Wesela 2021 maj Harmonogram

OD 15 MAJA

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

  • limit do 25 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

OD 29 MAJA

Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje:

  • max obłożenie 50 proc. lokalu
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik

Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

  • limit do 50 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/w-maju-lagodniejsze-zasady-bezpieczenstwa–jesli-utrzyma-sie-niski-wskaznik-zakazen-sprawdz-harmonogram-zmian

My jesteśmy przygotowani na opcje na zewnątrz i wewnątrz albo na opcje która łączy dwie powyższe. Mamy także kilka sporych namiotów do wynajęcia jeśli chcecie bawić się na dworze. Jeżeli szukasz DJ a na wesele w 2021 to mamy jeszcze terminy kliknij tu aby poznać naszą ofertę. Lub tutaj aby skontaktować się bezpośrednio z nami! Nie dajmy się wirusowi!